Czas na kolejną przygodę- zbiórka 1 KDH “Ogrody”

              Zbiórka zaczęła się apelem, na którym Och. Aleksandra Ryndziewicz przeszła do zastępu “Chabry”, “Orchidea” zdobyła proporzec oraz pożegnałyśmy się z jedną z naszych harcerek – Trop. Julią Kamińską. To nie koniec niespodzianek. Nową fotografką drużyny została trop. Weronika Wrzask ! Efekty jej pierwszych zmagań z aparatem możecie zobaczyć na dole 🙂  Następnie zaczęłyśmy ćwiczyć musztrę całą drużyną, dzięki temu każda z dziewczyn na pewno ją udoskonaliła, a także nauczyła się nowych rzeczy . Gdy nadszedł czas by zacząć grę, zostałyśmy podzielone na patrole, w których miałyśmy się poruszać. Każdy patrol dostał mapę z zaznaczonymi punktami o różnych wartościach: zielone 1 pkt, niebieskie 2 pkt, czerwone 3pkt. Ten kto miał tych punktów najwięcej otrzymał super nagrodę – kadra będzie musiała spełnić jedno Marzenie patrolu. Na grze mogłyśmy sprawdzić swoją wiedzę z technik harcerskich oraz wykonałyśmy parę wyzwań takich jak : ogłoszenie przyjazdu pociągu czy złapanie gwiazdki z nieba. Na koniec miałyśmy podsumowanie punktów i wysłuchałyśmy gawędy na świeczkowisku prowadzoną przez naszą przyboczną – Trop. Oliwię Harasymowicz. Przybliżyła nam ona znaczenie słowa obrzędowość jak i pozwoliła poznać nowe lub utrwalić w głowach dotychczasowe tradycje naszej drużyny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 🙂

 

trop. Julia Sobieraj

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW