“Daj się dotknąć Jezusowi” – czyli nasza służba dla diecezji

Wróciliśmy z naszej co rocznej służby w Skrzatuszu. Wyjazd odbył się w dniach 15-17.09.2017 r. W piątek wyjechaliśmy z Koszalina około godziny 17 . Po dwóch i pół godzinie jazdy autokarem znaleźliśmy się niemal całym Szczepem na miejscu. Na szczęście następnego dnia rano dołączyły do nas jeszcze dwie jednostki z Pomorskiego Hufca Harcerzy, mianowicie 5 SDH “Szara” oraz 1 KDH “Wyklęci”. W sobotę mieliśmy pełne ręce roboty. Ale jednak pomimo dużej ilości pracy wspominamy ten czas bardzo pomyślnie. Oprócz służby mieliśmy dużo czasu na modlitwę.  Na diecezjalnym spotkaniu młodych było około 6000 tysięcy osób. Każdy z uczestników otrzymał dziesiątkę różańca, która została wykonana przez harcerki i harcerzy z koszalińskiego  szczepu ” Sztorm ” Siostry Zakonne i młodzież z całej diecezji. W niedzielę przyjechali lub przyszli w pielgrzymkach    seniorzy . Było ich około dwunastu tysięcy. Odbyła się również Msza Święta, którą prowadził biskup Edward Dajczak. Do naszych zadań należało m.in zajmowanie się parkingiem dla autokarów , zbieranie śmieci , służba porządkowa , noszenie i rozkładanie  krzeseł w sumie rozłożyliśmy niemal 1000 krzeseł, na których mogły spocząć starsze osoby. Wspominamy tegoroczny Skrzatusz bardzo dobrze i cieszymy się,  że możemy wrócić tam za rok.

Czuwaj!

Taki różaniec zrobiony przez harcerki i harcerzy otrzymywał uczestnik Skrzatusza.

Podczas Skrzatusza mieliśmy przyjemność towarzyszyć Aleksandrze Gowor w  objęciu przez nią funkcji zastępcy komendantki Związku Drużyn “Archipelag”.

 

Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ :

http://koszalin.gosc.pl/doc/4187639.6-tys-mlodych-ludzi-na-czuwaniu-w-Skrzatuszu

 

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW