Fajne Granty T-Mobile 2018 Pierwszy etap już za nami

Pragniemy z radością ogłosić, że zakończyliśmy pierwszy etap naszego projektu “Piękna Polska 3D – trójwymiarowa encyklopedia polskiej natury”. Celem tego etapu było zaprojektowanie oraz wydrukowanie 100 modeli Flory oraz Fauny zamieszkującej na terenie polski. Projektowaniem oraz wydrukiem zajmowali się harcerze z “Zielonej” oraz Wędrownicy. Na modele zużyliśmy około 3 kg filamentu o łącznej długości 643.39 m, najdłuższy model drukował się 9 godzin i 59 minut. Zabraliśmy drukarkę ze sobą na zimowisko do Węgierskiej Górki, gdzie podczas warsztatów harcerze mogli pogłębić swoją wiedzę z zakresu modelowania 3D oraz budowy samej drukarki. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji drugiego etapu, którym jest pomalowanie wszystkich modeli oraz budowa makiety. Oczywiście nie moglibyśmy zdobyć tak ogromnej wiedzy o druku 3D gdyby nie Fundacja Coderdojo oraz T-Mobile.

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW