Kronika z obozu nad j. Jamen 2018 r.

 

Kronika z obozu nad. j. Jamen 2018 r.

 

Początek tegorocznego najważniejszego wyjazdu – obozu miał miejsce 25 czerwca. Zapraszamy do obejrzenia naszego albumu, swoistej kroniki z tej minionej akcji letniej…


 

Niedaleko Starego Wierzchowa, nad jeziorem Jamen, grupa ludzi rozpoczyna budowę niezbędnej infrastruktury obozowej takiej jak magazyny, kuchnia, stołówka, myjki, pomost, ziemianka, bramy wjazdowe, tablice ogłoszeń, śmietniki, podesty pod umywalki itp.


 

Po 8 dniach trudnej pracy ekipa kwaterkowa z wielką radością wita harcerki z 1 KDH „Ogrody”, 55 GDH „Horyzont” 145 WDH-ek, 1 KDW “Tropaeolum” oraz harcerzy z 1 KDH „Zielona” 1 KDH „Wyklęci” 1 SDH „Szara” 23 GDH „Tobruk” oraz wyjątkowo 1 Wileńską DH „Orły”.

Wraz z przyjazdem rozpoczyna się czas pionierki, podczas której zastępy rozkładają namioty oraz budują w nich „sprzęt codziennego użytku” taki jak łóżka, półki, podesty na buty, wieszaki. Można również zaobserwować różnego rodzaju zdobnictwo obozowe.


 

Wreszcie nadchodzi długo wyczekiwany apel, który oficjalnie rozpoczyna obóz, tego samego dnia odbywają się również odwiedziny, podczas których rodzice harcerek i harcerzy mogą podziwiać stworzony przez ich dzieci obóz.

Na rodziców czeka również gra – Harcerski Bieg Pokoleń, podczas której mogą sprawdzić swoje umiejętności ze strzelania z łuku czy wiatrówki, zjechać tyrolką jak i zaparzyć leśną herbatkę.

Prezentujemy również niesamowity filmik z naszego obozu, który nakręcił pan Buczek, jeden z rodziców naszego harcerza.


 

A pod wieczór, bal…


 

Nieodzownym elementem w obozowym planie dnia jest również czas Mszy Świętych, szczególnie przeżywanej służby Bogu pośród drzew, budujących jedyną taką świątynię, uczynioną rękami stwórcy.


 

Wszystkie drużyny realizują swój długo wyczekiwany program. Rozliczne fabuły, rozwojowe cele i niezapomniane przygody to wszystko na długo zostanie w pamięci wszystkich nas…