Kurs instruktorski rozpoczęty!

Najbliższe miesiące to dla kilkudziesięciu harcerzy z naszej chorągwi czas wielu różnych wyzwań na drodze do osiągnięcia stopnia instruktorskiego. Równolegle odbywają się kursy dla przyszłych przewodników i podharcmistrzów.

Taki kurs ma służyć nie tylko nauce ale również wielu dyskusjom w doborowym gronie ludzi, którzy chcą całym swoim życiem pełnić służbę dla wychowywania młodego pokolenia Polaków. Dlatego takie spotkania zawsze są budujące i pożyteczne dla wszystkich, którzy w nich uczestniczą. Tym bardziej, że do tej edycji kursów zgłosiło się ponad 25 kandydatów na przewodnika i 10 na podharcmistrza.

Warto się kształcić, by być najlepszym w tym do czego jest się powołanym.
Dlatego zapraszamy na krótki film, w którym kursanci dzielą się swoimi spostrzeżeniami co do pierwszej zbiórki, która odbyła się w Koszalinie.

Dziękujemy Jego Ekscelencji Biskupowi Edwardowi Dajczakowi za odprawienie kameralnej Mszy dla wszystkich kursantów w niedzielę.
Dziękujemy za gościnność Panu Markowi Niesłuchowskiemu Dyrektorowi SP nr 6 w Koszalinie, który nie tylko przyjął nas w swojej placówce ale również poprowadził bardzo ciekawe zajęcia.
Dziękujemy również Pani Justynie Prywer z TVP, która zdradziła nam wiele ciekawostek z arkanów wystąpień przed kamerami i współpracą z mediami.
Jesteśmy pod wrażeniem wielkiego poświęcenia jakim obdarzył nas ks. hm. Robert Mogiełka – Kapelan Naczelny ZHRu, który by poprowadzić wykłady z wędrownictwa musiał przebyć setki kilometrów i zarwać pół nocy na dojazd, by zdążyć pogodzić kurs z innymi swoimi harcerskimi obowiązkami.

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW