Majowy biwak Ogrodów

Mimo tego, że szara rzeczywistość wkrecila nas z powrotem w wir obowiązków to miło nam powrócić wspomnieniami do biwaku w Niedalinie. To właśnie tam dzielne harcerki wybrały się,aby przeżyć kolejną, wspaniałą przygodę. Pierwsze wyzwanie, które czekało na nas to rozstawienie namiotów, pod którymi będziemy spały dwie kolejne noce. Wbrew pozorom nie łatwe zadanie, ale szybko się z nim uporałyśmy. Podczas biwaku miałyśmy okazję uczestniczyć w quizie o naszej drużynie, grze w której mogłyśmy wykazać się kreatywnością, siła fizyczną jak i różnymi umiejętnościami w technikach harcerskich. Odbył się także konkurs kulinarny, na którym każda z nas uwolniła z siebie ducha prawdziwej kucharki. O efekty pracy nad daniami możecie zapytać naszą kadrę, która jednocześnie była jurorami w tym konkursie. Wisienką na torcie były koszulki biwakowe ! W przepięknym liliowym kolorze ze słowami naszej patronki : “Wszystko dla innych nic dla siebie” 

Koszulki nie są przypadkowe, ponieważ główny cel jaki przyświecał nam na tym biwaku to poznanie jeszcze nieodkrytych zakamarków historii naszej drużyny, oraz upamiętnienie naszej patronki – dh. Joanny Skwarczyńskiej, gdyż w tym roku mija 70 rocznica jej śmierci, gdy uratowała swoje druhny z tonących łódek na jeziorze Gardna Wielka.

Jednak to nie koniec tego co nas tam czekało! 18.05. 2018 r. druhny: och. Maja Rokicka, och. Weronika Wrzask i och. Zosia Mikołajczak złożyły Przyrzeczenie Harcerskie przy iskrach płonącego ogniska!

Również tego wieczoru zostały oficjalnie przyjęte do drużyny i otrzymały nasze barwy dh. Dominika Filczkowska, dh. Maya Barroso i dh. Blanka Karnowska! I to nadal nie koniec! aż trudno w to uwierzyć, że na jednym biwaku może być tyle emocji 🙂 Na drogę, której przyświeca blask lilijki wstąpiły dwie druhny – Nikola Turowska i Wiktoria Kulik! Myślicie, że to koniec? To nie w naszym stylu! 19.05 na apelu pagony otrzymała dh. Monika Piotrowska! Teraz to już koniec 🙂

 

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z naszego wyjazdu 🙂

 

 

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW