Nabór!

1 Koszalińska Drużyna Harcerzy „Zielona” im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza wszystkich chętnych chłopców do przeżycia największej przygody swojego życia! 

W tym celu 3 października 2020 r. organizujemy specjalną zbiórkę naborową, która rozpocznie się o godzinie 10:00 przy parku linowym w Koszalinie na ul. Rolnej. Koniec zbiórki zaplanowany jest w tym samym miejscu na godzinę 15:00. W związku z tym, że całość zajęć odbędzie się w lesie prosimy o odpowiedni strój (tzw. do pobrudzenia), a w razie niepewnej pogody o zabranie kurtki przeciwdeszczowej. Warto też wziąć ze sobą drugie śniadanie i coś do picia.

Informacje o kolejnych zbiórkach (10, 17 października etc.) zostaną przekazane podczas zbiórki 3 października oraz już bezpośrednio SMSem do zainteresowanych. Uczestnictwo w zbiórkach jest bezpłatne.

Kontakt:
Przyboczny – HO Maciej Sławiński – 608 739 715
Przyboczny – HO Adrian Buchholz – 727 570 502
Drużynowy – ks. phm. Łukasz Gąsiorowski – 606 605 694

Zaplanowany na październik br. nabór to najlepsza okazja by wstąpić w szeregi Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej choć dołączyć się do drużyny można przez cały rok. Gdyby z przyczyn losowych ktoś nie miał jak przyjść na pierwszą zbiórkę 3 października może to zrobić przy następnej okazji.

Kim jesteśmy?

Pierwsza męska jednostka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej powstała w Koszalinie w 1995 r. Od tego czasu nasze środowisko mocno się rozwinęło, dziś w Koszalinie działa 6  różnych jednostek zrzeszających około 140 młodych osób. Są to: 1 KDH „Zielona” (nasza jednostka – dla chłopców w wieku od 10 do 16 lat), 1 KDH „Ogrody” (dziewczyny w wieku od 10 do 15 r. ż.), 1 KGZ „Łowcy Fenów” (zuchy w wieku od 6 do 11 r. ż.), 1 KGZ „Strażniczki Kwiatowego Skarbu” (zuchenki w wieku od 6 do 11 r. ż.), Patrol Wędrowniczy „Zielonej” (starsi harcerze powyżej 16 r. ż.) i 1 KDW „Tropaeolum” (starsze harcerki powyżej 15 r. ż). Osoby odpowiedzialne za te drużyny, czyli instruktorzy, to osoby pełnoletnie, które wykonują swoją służbę na zasadach wolontariatu, nie czerpią ze swojej pracy żadnych korzyści finansowych ale za to są pełni satysfakcji, gdy młodzi ludzie pod ich opieką harmonijnie się rozwijają, stają się coraz dojrzalsi, odpowiedzialni i zaradni życiowo. Harcerstwo to bez wątpienia szkoła życia, to długa droga pełna wielu wyzwań ale i niosąca wiele pozytywnych efektów w pracy nad swoim intelektem, duchem i ciałem. Na zbiórkach i wyjazdach zajmujemy się między innymi takimi tematami jak: techniki harcerskie, puszczaństwo, terenoznawstwo, survival, praca rąk, wędrowanie, spływy, rajdy, gry fabularyzowane, wycieczki, strzelectwo, śpiewanie, obrzędowości harcerskie, gotowanie w terenie, majsterkowanie, mikrobiologia, astronomia, a nawet nowoczesne technologie. Staramy się by nasze zajęcia były nie tylko ciekawe ale dawały szansę na samorozwój i pomagały odkryć swoje życiowe powołanie. Choć większość naszych zbiórek odbywa się na łonie przyrody, to posiadamy też harcówkę w Domu Parafialnym przy parafii pw. św. Kazimierza w Koszalinie. Przez ostatnie lata, dzięki wsparciu jakie otrzymujemy od dobroczyńców i różnych instytucji (głównie dzięki zadaniom publicznym finansowanym ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego) udało nam się zgromadzić również odpowiednią ilość sprzętu by móc samodzielnie organizować większość naszych zajęć w tym również takich wyzwań jak coroczne leśne obozy stacjonarne, trwające cały lipiec. Innymi większymi formami pracy są biwaki, zloty, wędrówki czy obozy zimowe. Na tych ostatnich zawsze wyjeżdżamy w góry gdzie zdobywamy szczyty, jeździmy na nartach i zwiedzamy południe Polski. Co ciekawe, nasza drużyna jest obecnie 3 najlepszą drużyną męską w całej Polsce, tytuł ten zdobyliśmy we wrześniu ubiegłego roku podczas Turnieju Drużyn Puszczańskich. Nasze działania można śledzić na Facebooku: https://www.facebook.com/1kdhzielona lub w zakładce „Najnowsze wpisy” na niniejszej stronie.

Jednym zdaniem, jeśli chcesz przeżyć wiele wspaniałych przygód w gronie prawdziwych braci – nie czekaj dłużej, dołącz do nas!

Informacje o innych jednostkach

Jeśli trafiłeś na tę stronę, a nie jesteś ani chłopcem w wieku od 10 do 15 r. ż. ani rodzicem/opiekunem dziecka w tym wieku, ale wciąż jesteś zainteresowany dołączeniem do któregoś z pozostałych pionów harcerskich, to przekierowujemy Cię do następujących instruktorów i jednostek:

  • 1 KGZ „Łowcy Fenów” (zuchy w wieku od 6 do 11 r. ż.) – pwd. Patryk Sołtysiak – 667 954 391
  • Patrol Wędrowniczy „Zielonej” (starsi harcerze powyżej 16 r. ż.) – phm. Tomasz Stawski – 500 871 225
  • 1 KDH „Ogrody” (jednostka dla dziewczyn wieku od 10 do 15 lat) – pwd. Klaudia Urbaniec – 889 059 667
  • 1 KGZ „Strażniczki Kwiatowego Skarbu” (zuchenki w wieku od 6 do 11 r. ż.) – pwd. Nikola Sołtysiak – 724 129 634
  • 1 KDW „Tropaeolum” (starsze harcerki powyżej 15 r. ż) – pwd. Hanna Rek – 693 972 069
  • Osoby pełnoletnie, chcące dołączyć do harcerstwa by pełnić w nim funkcje wychowawcze lub wspomagać nasze działania  – phm. Jakub Buras – 663 975 882
Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW