12 marca 2019

Nasze pasje – sekcje

Zaczynamy nowe wielkie dzieło w naszej drużynie. Chcemy Was wszystkich i siebie samych, zaprosić do zaangażowania się w wybrane z poniższych sekcji lub klubów. Każdy harcerz może dołączyć się do jednej lub max dwóch z nich.
Sekcje te dotyczą naszych wspólnych pasji i pomysłów na wspólne kreatywne spędzanie czasu po szkole. To coś więcej niż tylko zbiórka w sobotę.
Chcemy by sekcje obejmowały maksymalnie kilka osób, ale osób chcących się danej dziedziny uczyć i podejmować się ciekawych wyzwań.
Spotkania grup będą odbywały się tylko w takich terminach, w ciągu tygodnia, które będą pasowały wszystkim z danego klubu. Może to być dowolny dzień, byleby to nie kolidowało z innymi akcjami, typu zbiórki czy służby.

Podajemy Wam nasze propozycje i krótki opis danej sekcji. Sami zastanówcie się, co byłoby najbliższe waszym zainteresowaniom.

Lista:
1. Klub krótkofalarski
2. Klub szachowy
3. Sekcja medialna
4. Sekcja kulinarna
5. Sekcja informatyczna, druk 3D, programowanie
6. Sekcja samoobrony
7. Sekcja teatralna
8. Sekcja stolarska
9. Sekcja przyrodoznawcza
10. Sekcja astronomiczna
11. Klub dyskusyjny – książki/filmy

Sekcje wraz z opisem:

1.
Klub krótkofalarski

Prowadzący – Jakub Kuras

Nauczysz się jak prowadzić łączność krajową i międzynarodową z całym światem. Przyczynisz się do rozkwitu klubu krótkofalarskiego SP1ZHR. Będziesz stawiać, konstruować nadajniki potrzebne do gier krótkofalarskich, jakie pojawiają się w harcerstwie. Będzie okazja do zdobycia własnych uprawnień do 500 Wat. Być może będziemy też prowadzić łączność z międzynarodową stacją kosmiczną… mamy sprzęt, możemy jeszcze o wiele więcej.
O dotychczasowych poczynaniach naszego klubu, można dowiedzieć się tu: iharcerstwo.pl/category/phh/sp1zhr/

2.
Klub szachowy

Prowadzący – Mateusz Lisowski

Jedna z najstarszych gier na świecie. Przez tysiąclecia stała się jedną z najbardziej kultowych – wiec jeśli chcesz rozwinąć swój intelekt i nauczyć się strategii i przewidywania przeciwnika, oraz poznać tajniki tej fascynującej gry, zapraszamy na klub szachowy. 

3.
Sekcja medialna

Prowadzący – Krystian Linnik

Obsługa Gimbala, drona, Lumixa, lustrzanki. Również montowanie filmów, które się kręci za pomocą tych poprzednich. Czego chcieć więcej?

4.
Sekcja kulinarna

Prowadzący – Maciej Kupniewski

Warsztaty kulinarne to zajęcia stworzone dla harcerzy lubiących przygody ze sztuką kulinarną, myślących o zdrowym odżywianiu oraz kreatywności i przedsiębiorczości w wypełnianiu talerzy. Zostań prawdziwym wirtuozem w swojej kuchni!

5.
Sekcja informatyczna, druk 3D, programowanie

Prowadzący – Maciej Sławiński

Świat komputerów to nie tylko nudne gry komputerowe i facebook. Jeśli chcesz wejść w niego na poważnie i dowiedzieć się jak projektować modele 3D, programować mikro-kontrolery i obsługiwać najróżniejsze programy, przyjdź na spotkania tej sekcji, to wcale nie miejsce dla nerdów!

6.
Sekcja samoobrony
Prowadzący – Dominik Jaworski

Umiejetność obrony przed napastnikiem. Buła, łokieć, kołowrotek nie będą już pustymi frazami…

7.
Sekcja teatralna

Prowadzący – Maciej Kupniewski/Dominik Jaworski

Przygotowanie sztuki teatralnej. Umiejętność gestykulacji, płynnej mowy. Poznanie teatru koszalińskiego, aktorów i wszelkich technik z tym związanych.

8.
Sekcja stolarska

Prowadzący – Paweł Kisiel

Ostrzenie, szlifowanie i skrawanie. Raj dla majsterkowiczów i wirtuozów narzędzi manualnych. Zieloni zaś zapoznają się z męskimi zajęciami, rozwiną postrzeganie przestrzenne. W planie nie tylko stolarka, ale jeszcze wiele różnych innych umiejętności technicznych!

9.
Sekcja przyrodoznawcza

Prowadzący – Michał Nowakowski

Poznawanie lasu, naszej, niezwykle ciekawej, flory i fauny. Nauka i obsługa mikroskopów biologicznych i stereoskopowych, tworzenie preparatów i wejście w najbardziej tajemniczy świat – świat mikro…

10.
Sekcja astronomiczna

Prowadzący- Krystian Linnik/Jakub Kuras

Robienie zdjęć mgławić. Analizowanie zdjęć udostępnianych przez NASA. Obserwowanie ciał niebieskich przez nowoczesny teleskop oraz robienie im zdjęć. Zaznajomienie się z obserwacją nieba konstelacji gwiazd.

11.
Klub dyskusyjny – książki oraz filmy

Prowadzący – Łukasz Kajdan/Tomasz Stawski

Rozbuduj swoją wyobraźnię dyskutując w cichym kąciku literatury. Pochwal się książką, którą czytasz i zagłęb się w wielki świat epiki. Legendy głoszą, że od czytania poszerzają się horyzonty!
Nie warto oglądać dobrych filmów – warto oglądać najlepsze. Skupimy się na rozbijaniu ukrytych znaczeń najlepszych filmów w historii kina wraz z komentarzem i historią powstania.

broszura w PDF

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW