12 marca 2019

Nasze pasje – sekcje

Zaczynamy nowe wielkie dzieło w naszej drużynie. Chcemy Was wszystkich i siebie samych, zaprosić do zaangażowania się w wybrane z poniższych sekcji lub klubów. Każdy harcerz może dołączyć się do jednej lub max dwóch z nich.
Sekcje te dotyczą naszych wspólnych pasji i pomysłów na wspólne kreatywne spędzanie czasu po szkole. To coś więcej niż tylko zbiórka w sobotę.
Chcemy by sekcje obejmowały maksymalnie kilka osób, ale osób chcących się danej dziedziny uczyć i podejmować się ciekawych wyzwań.
Spotkania grup będą odbywały się tylko w takich terminach, w ciągu tygodnia, które będą pasowały wszystkim z danego klubu. Może to być dowolny dzień, byleby to nie kolidowało z innymi akcjami, typu zbiórki czy służby.

Większość z Was już zadecydowała do jakiej sekcji chciałaby należeć. Kliknijcie stronkę swojej sekcji i poznajcie grafik najbliższych spotkań.

Lista osób należąca do poszczególnych sekcji:

Lista:
1. Klub krótkofalarski – strona
2. Sekcja medialna – strona
3. Sekcja kulinarna – strona
4. Sekcja informatyczna, druk 3D, programowanie – strona
5. Sekcja samoobrony – strona
6. Sekcja stolarska – strona
7. zamknięte sekcje (mogą zostać otwarte jeżeli będą chętni)

Sekcje wraz z opisem:

1.
Klub krótkofalarski

Prowadzący – Jakub Kuras, p. Lech Wcisłowski

Nauczysz się jak prowadzić łączność krajową i międzynarodową z całym światem. Przyczynisz się do rozkwitu klubu krótkofalarskiego SP1ZHR. Będziesz stawiać, konstruować nadajniki potrzebne do gier krótkofalarskich, jakie pojawiają się w harcerstwie. Będzie okazja do zdobycia własnych uprawnień do 500 Wat. Być może będziemy też prowadzić łączność z międzynarodową stacją kosmiczną… mamy sprzęt, możemy jeszcze o wiele więcej.
O dotychczasowych poczynaniach naszego klubu, można dowiedzieć się tu: iharcerstwo.pl/category/phh/sp1zhr/

2.
Sekcja medialna

Prowadzący – Krystian Linnik

Obsługa Gimbala, drona, Lumixa, lustrzanki. Również montowanie filmów, które się kręci za pomocą tych poprzednich. Czego chcieć więcej?

3.
Sekcja kulinarna

Prowadzący – Maciej Kupniewski

Warsztaty kulinarne to zajęcia stworzone dla harcerzy lubiących przygody ze sztuką kulinarną, myślących o zdrowym odżywianiu oraz kreatywności i przedsiębiorczości w wypełnianiu talerzy. Zostań prawdziwym wirtuozem w swojej kuchni!

4.
Sekcja informatyczna, druk 3D, programowanie

Prowadzący – Maciej Sławiński

Świat komputerów to nie tylko nudne gry komputerowe i facebook. Jeśli chcesz wejść w niego na poważnie i dowiedzieć się jak projektować modele 3D, programować mikro-kontrolery i obsługiwać najróżniejsze programy, przyjdź na spotkania tej sekcji, to wcale nie miejsce dla nerdów!

5.
Sekcja samoobrony
Prowadzący – Dominik Jaworski

Umiejetność obrony przed napastnikiem. Buła, łokieć, kołowrotek nie będą już pustymi frazami…

6.
Sekcja stolarska

Prowadzący – Patryk Sołtysiak

Ostrzenie, szlifowanie i skrawanie. Raj dla majsterkowiczów i wirtuozów narzędzi manualnych. Zieloni zaś zapoznają się z męskimi zajęciami, rozwiną postrzeganie przestrzenne. W planie nie tylko stolarka, ale jeszcze wiele różnych innych umiejętności technicznych!

7.
Sekcja przyrodoznawcza

Prowadzący – Michał Nowakowski

Poznawanie lasu, naszej, niezwykle ciekawej, flory i fauny. Nauka i obsługa mikroskopów biologicznych i stereoskopowych, tworzenie preparatów i wejście w najbardziej tajemniczy świat – świat mikro…

7.
Sekcja astronomiczna

Prowadzący- Krystian Linnik/Jakub Kuras

Robienie zdjęć mgławić. Analizowanie zdjęć udostępnianych przez NASA. Obserwowanie ciał niebieskich przez nowoczesny teleskop oraz robienie im zdjęć. Zaznajomienie się z obserwacją nieba konstelacji gwiazd.

7.
Klub dyskusyjny – książki oraz filmy

Prowadzący – Łukasz Kajdan/Tomasz Stawski

Rozbuduj swoją wyobraźnię dyskutując w cichym kąciku literatury. Pochwal się książką, którą czytasz i zagłęb się w wielki świat epiki. Legendy głoszą, że od czytania poszerzają się horyzonty!
Nie warto oglądać dobrych filmów – warto oglądać najlepsze. Skupimy się na rozbijaniu ukrytych znaczeń najlepszych filmów w historii kina wraz z komentarzem i historią powstania.

7.
Klub szachowy

Prowadzący – Mateusz Lisowski

Jedna z najstarszych gier na świecie. Przez tysiąclecia stała się jedną z najbardziej kultowych – wiec jeśli chcesz rozwinąć swój intelekt i nauczyć się strategii i przewidywania przeciwnika, oraz poznać tajniki tej fascynującej gry, zapraszamy na klub szachowy. 

7.
Sekcja teatralna

Prowadzący – Maciej Kupniewski/Dominik Jaworski

Przygotowanie sztuki teatralnej. Umiejętność gestykulacji, płynnej mowy. Poznanie teatru koszalińskiego, aktorów i wszelkich technik z tym związanych.

broszura w PDF

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW