Niezwykła obrzędowość Strażniczek Kwiatowego Skarbu…

Dawno, dawno temu, w pięknym ogrodzie mieszkała Kwiatowa Czarodziejka. Otaczała się ona tylko wspaniałymi, pachnącymi kwiatami. Była odważna, bo w końcu mieszkała sama, ale też bardzo pomocna, bo gdy ktoś odwiedzał ją w ogrodzie to gościła go, a na pamiątkę dawała jeden kwiat. Sama łączyła różne gatunki, tworząc jeszcze piękniejsze niż poprzednie. Wszystkie nasiona trzymała w swoim kwiatowym skarbcu zamkniętym na klucz. Niestety, jej ogród często nawiedzały złośliwe chochliki, które wciąż próbowały wykraść jej magiczne nasiona. Wchodziły, depcząc kwiaty i płosząc różne zwierzęta, w szczególności pożyteczne owady, które zapylały rośliny. Całe szczęście ich plany zniszczenia ogrodu nie powiodły się, gdyż w odpowiednim czasie zjawiły się Strażniczki Kwiatowego Skarbu, które od tej pory dzielnie chronią skarbu Kwiatowej Czarodziejki…

Nosimy błękitne chusty z białą, błyszczącą obwódką.
Oprócz tego, chusta każdej zuchenki staje się coraz piękniejsza z każdym wspięciem się w górę po zuchowej ścieżce.
* – niebieska wstążka
** – granatowe kwiatki
*** – logo gromady na tyle chusty

12891556_1728844210732276_1756962661352489763_o

Reszta obrzędowości naszej gromady jest owiana tajemnicą, którą znają tylko prawowite Strażniczki ☺

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW