Nowy rok rozpoczęty!

Dziś (09.09.2017r.) oficjalnie rozpoczęłyśmy rok harcerski razem z 1KDW ,,Tropaeolum” i 1KGZ ,,Strażniczki Kwiatowego Skarbu!

Kiedy w oczekiwaniu na zbiórkę zaczęłyśmy pląsać, przybiegła Hania z okropną informacją – widziała jak porywają Anię i Olę! Szybko podzieliłyśmy się na patrole i popędziłyśmy w stronę punktów, na których miałyśmy zebrać odpowiednie umiejętności do odbicia porwanych. Byłyśmy jedynymi osobami, które mogły to zrobić. Napełnione duchem walki ruszyłyśmy w las gdzie czekały na nas punktowe. Ich zadaniem było przekazanie nam potrzebnej wiedzy.

Na punktach powtórzyłyśmy wiedzę, i dowiedziałyśmy się nowych faktów o drużynach w naszym Związku, nauczyłyśmy się wiązać węzły- ratowniczy i płaski, strzelania z procy, podchodzenia, filtrowania wody w polowych warunkach, chodzenia po azymutach i ćwiczyłyśmy naszą sprawność fizyczną na super trudnym torze przeszkód. Kiedy zebrałyśmy się wszystkie, Hania zadzwoniła do porywaczy, a oni słysząc jak jesteśmy dobrze przygotowane wypuścili swoje ofiary. Dziewczyny były w okropnym stanie, ale szybko doszły do siebie.

Po grze nastąpił moment wielu wzruszeń- na apelu och.Iga Rawska została powołana na funkcje podzastępowej Konwalii , a sam. Katarzyna Maciejewska oddała funkcję przybocznej! Idze gratulujemy i życzymy powodzenia, a Kasi dziękujemy za WSZYSTKO. Po apelu i wylaniu wielu łez (radości i smutku) zasiadłyśmy do wspólnego ogniska, kończącego naszą zbiórkę.

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW