Obchody Stulecia Niepodległości

Czas biwaku dobiegł do końca! Dzięki lekcji historii harcerze dowiedzieli się o wizjach Polaków na odzyskanie Niepodległości. Obejrzenie serialu pozwoliło poszerzyć wiedzę na temat życia Józefa Piłsudskiego oraz jego działalność konspiracyjną. Gra miejska sprawdziła wiedzę, sprawność fizyczną oraz umysłową uczestników. Cała gra, dzięki pomocy programu społecznik, została przedstawiona w oprawie kostiumowej z danej epoki. Rozmowa o Niepodległości z byłym drużynowym 1 KDH “Zielona” im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Marcinem Maślanką była idealnym podsumowaniem całej wiedzy historycznej przekazanej podczas biwaku. Biwak zakończył się apelem harcerskim, na którym przekazano punktacje z sobotniej gry miejskiej oraz podziękowania dla wszystkich uczestników biwaku. 

#pomorzezachodnie #społecznik

 

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW