Piękny majowy weekend…

Dnia 13.05.2017 r. jak zwykle w sobotę odbyły się zbiórki zastępów. Nową harcerską przygodę rozpoczęłyśmy od apelu drużyny pod schodami na górę Chełmską.
Tuż po każdy zastęp udał się w swoją stronę, by sprawdzić co tym razem przygotowały zastępowe bądź podzastępowe…

Konwalie wybrały się w kosmiczną przygodę wraz Neilem Amstrongiem- pierwszym człowiekiem na księżycu. Musiały pomóc astronaucie w zidentyfikowaniu 10 wyjątkowych gwiazd. Okazało się, że są to gwiazdy harcerskie, które czuwają nad każdym , tym samym przypominając o 10 prawach- bardzo ważnych w naszym harcerskim życiu.

 Czarny Bez poznawał tajniki swoich zmysłów. Próbowały smaków, wytężały słuch oraz ufały swoim dłoniom, bo kiedy wzrok zawodzi zostają też inne zmysły. Przez całą zbiórkę jedna z dziewczyn musiała mieć zawiązane oczy, by chociaż na chwilę, zacząć polegać na innych zmysłach oraz
swoich koleżankach z zastępu, które pomagały jej w pokonywaniu odległości.
Orchidea miała okazję przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z życia naszej patronki, a także poznać nowe ciekawostki na jej temat. Jednym z zadań dziewczyn było związanie się sznurówkami i przejście wskazanej trasy, co wymagało od nich nie lada odwagi!
Natomiast nasze najmniejsze kwiatuszki- Barwinki uczyły się swojego pierwszego szyfru- Czekoladka. Zastępowa Barwinek, nauczyła dziewczyny jak układać stos ogniskowy i jak z
powodzeniem go rozpalić.
Każdy zastęp nauczył się czegoś nowego, bawiąc się przy tym przednio.
Wyszłyśmy bogatsze o nowe doświadczenia, bo jak to mówią : “Wygrywa tylko ten, który ma jasno określony cel i nie odparte pragnienie, by go zdobyć “
Do zobaczenia w następnym wpisie
Czuwaj !
Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW