Relacja z biwaku z okazji stulecia odzyskania Niepodległości

Biwak, który na celu miał przypomnieć nam okoliczności odzyskania Niepodległości przez nasz kraj rozpoczęliśmy od przyjazdu do Gimnazjum w Sianowie, gdzie mieszkaliśmy przez następne 2 dni. Po rozpakowaniu naszych plecaków i zjedzeniu pysznej kolacji zgromadziliśmy się wszyscy na projekcji pierwszego odcinak serialu o Marszałku Józefie Piłsudskim. Następny dzień zaczęliśmy od szybkiej rozgrzewki oraz śniadania. Później mieliśmy okazję do wspólnej integracji przy pląsach po pewnym czasie udaliśmy się na wykład, na którym dowiedzieliśmy się o wizjach, jakie mieli Polacy na odzyskanie Niepodległości. Po obiedzie wyruszyliśmy na grę miejską, podczas której mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę oraz wytrzymałość fizyczną. Na punktach mogliśmy spotkać harcerzy ubranych w stroje historyczne, którzy mieli dla nas ciekawe zadania. Wieczorem mieliśmy rozmowę o Niepodległości z byłym drużynowym 1 KDH „Zielona” im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Marcinem Maślanką, która była idealnym podsumowaniem całej wiedzy historycznej przekazanej podczas biwaku. Na zakończenie dnia obejrzeliśmy drugi odcinek serialu o Marszałku Józefie Piłsudskim. Biwak zakończyliśmy apelem, na którym została przedstawiona punktacja z sobotniej gry. Sianów opuściliśmy z uśmiechami na twarzach oraz potężną dawką wiedzy.

#pomorzezachodnie #społecznik

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW