13 marca 2019

Sekcja informatyczna

Sekcja informatyczna, druk 3D oraz programowanie
Prowadzący – Maciej Sławiński (‭608 739 715‬)


Jak bezpiecznie korzystać z internetu podczas wakacji ?

Niedawno rozpoczęliśmy okres na który każdy uczeń z niecierpliwością czekał, czyli wakacji. Jest to czas wyjazdów z rodzinami na różnego rodzaju wycieczki, na obóz, ale również odpoczywania w domowym zaciszu. Najczęściej kiedy mamy chwile wolnego wchodzimy do internetu, aby przejrzeć wiadomości, poczytać o nowinkach technicznych lub popisać z przyjaciółmi. Niestety internet jest bogaty w całą armię reklam, oraz niepożądanych programów, dlatego postanowiłem sprzedać wam kilka ciekawych patentów jak można szybciej i bezpieczniej poruszać się w sieci.

Zainstaluj na swojej przeglądarce Adblock'a

Zadaniem Adblock'a jest blokowanie reklam. Dodanie tego programu do przeglądarki pozwoli nam przyspieszyć przeglądanie internetu, jak również uchroni nas przed niechcianym kliknięciem w reklamę, która może zarazić nasz komputer niechcianym oprogramowaniem.

Zainstaluj na komputerze CCleaner'a

Jest to program który pomorze nam wyczyścić komputer z niechcianych elementów, oczyści przeglądarkę z plików tymczasowych itp.. Przed użyciem programu polecam obejrzeć poradniki, które przybliżą nam korzystanie z tego programu i zapobiegną stworzeniu problemu z naszym komputerem.

Uważaj na jakie strony wchodzisz oraz w co klikasz

Nawet jeśli posiadalibyśmy na swoim sprzęcie cały arsenał programów do blokowania reklam, czyszczenia przeglądarek wirusy mogą sforsować nasz bastion dzięki nam samym. Zasadą numer jeden jest odpowiedzialne korzystanie z internetu, musimy uważać na jakie strony wchodzimy, w co klikamy. Nie możemy się zwieść chwytliwymi sloganami na reklamach oraz różnych stronach bo może to doprowadzić do katastrofy nasz komputer.

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW