SP1ZHR i harcerskie lato 2018

Namioty w tym roku rozbiliśmy okolicach Starego Wierzchowa, nad malowniczym jeziorem Jamen. Po raz pierwszy mieliśmy ze sobą radiostacje KF i UKF oraz maszt i anteny: F-22 na pasmo 2m oraz W3DZZ na pasma KF, no i agregat prądotwórczy, który zapewnił zasilanie nie tylko klubowego sprzętu.

Dzięki wcześniejszemu instruktażowi ustawienie masztu, rozwinięcie anten i podłączenie radiostacji nie było trudnym zadaniem. Natomiast pierwsze łączności – jako, że nie masz łącznościowca bez „gotowca” – nawiązywaliśmy korzystając z pięknie foliowanych „ściąg”. 

Poniżej kilka obrazków z pobytu na obozie.

Ale nie tylko łączności:

Był czas na szkolenia, zabawy, gry oraz dla chcących zobaczyć harcerski świat od środka,

możliwości wykazania się innymi umiejętnościami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW