SP1ZHR i harcerskie lato 2018

Namioty w tym roku rozbiliśmy okolicach Starego Wierzchowa, nad malowniczym jeziorem Jamen. Po raz pierwszy mieliśmy ze sobą radiostacje KF i UKF oraz maszt i anteny: F-22 na pasmo 2m oraz W3DZZ na pasma KF, no i agregat prądotwórczy, który zapewnił zasilanie nie tylko klubowego sprzętu.

Dzięki wcześniejszemu instruktażowi ustawienie masztu, rozwinięcie anten i podłączenie radiostacji nie było trudnym zadaniem. Natomiast pierwsze łączności – jako, że nie masz łącznościowca bez „gotowca” – nawiązywaliśmy korzystając z pięknie foliowanych „ściąg”. 

Poniżej kilka obrazków z pobytu na obozie.

Ale nie tylko łączności:

Był czas na szkolenia, zabawy, gry oraz dla chcących zobaczyć harcerski świat od środka,

możliwości wykazania się innymi umiejętnościami.

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW