SP1ZHR w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czuwaj!!!

Za nami rok 2018, rok szczególny dla Polski, rok setnej rocznicy, kiedy to nasza Ojczyzna, po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy.

Dla nas, miłujących naszą Ojczyznę, pragnących poznawać jej dzieje był to rok szczególny. Rok w którym uczczenie tak doniosłej rocznicy było w naszej pracy priorytetem.

A jak można uczcić tak wielkie święto mając do dyspozycji transceiver, prosty system antenowy, zapał i troszkę wolnego czasu.

Postanowiliśmy, że będziemy jako klub łączności Pomorskiego Hufca Harcerzy uczestniczyli w organizowanych przez PZK z tej okazji akcjach dyplomowych.

Poszperaliśmy w internecie i okazało się, że tych akcji zorganizowanych przez Polski Związek Kótkofalowców jest stosunkowo dużo, regulaminy uzyskania poszczególnych dyplomów też nie były zbyt skomplikowane więc pozostało tylko jedno – przełączniki zasilania sprzętu w pozycję „ON” i DO PRACY!!!

Na pierwszy ogień poszła 150 rocznica urodzin naszego patrona – Marszałka Józefa Piłsudskiego. Parę godzin spędzonych przy „katarynie” i warunki uzyskania certyfikatu spełnione. Inaczej być nie mogło.

A potem już praca w roku jubileuszu. Oczywiście, nie wszystkie warunki uzyskania dyplomów udało się spełnić, ale jak na początek naszego istnienia w eterze było całkiem nieźle bo:

Najpierw certyfikat za łączności ze stacją okolicznościową SN100RP;

Potem dyplom za udział w akcji dyplomowej z okazji 100 rocznicy uzyskania niepodległości przez Śląsk Cieszyński;

Kolejnym sukcesem było spełnienie warunków uzyskania dyplomu z okazji 100 rocznicy utworzenia Polskich Sił Powietrznych;

Certyfikat za łączności ze polskimi stacjami okolicznościowymi posiadającymi z prefiksie cyfrę „100”.  W ramach tej akcji zaliczyliśmy tylko 57 łączności co dało nam możliwość uzyskania certyfikatu III klasy;

I chyba najważniejszy, bo uzyskany za przeprowadzenie 130 łączności ze stacjami okolicznościowymi, Jubileuszowy Dyplom 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Klub został w tej rywalizacji sklasyfikowany na 123 miejscu wśród polskich stacji amatorskich.

Tak więc pierwsze, skromne sukcesy już są. Przed nami kolejne wyzwania, te codzienne i te krótkofalarskie.

Wpis przygotował pan Leszek Wcisłowski SP1FQN

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW