Szarotki najlepszym zz-tem Zachodniopomorskiej Chorągwi Harcerek!

Turniej zz-tów to kolejne wspaniałe wspomnienie, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci. To właśnie na wieś w okolice Szczecina pod koniec kwietnia wybrał się dzielny zastęp zastępowych zwany Szarotki. Dla każdej zastępowej, a także podzastępowej było to ogromne wyzwanie. Każda z nas była na takim wyjeździe pierwszy raz. Strach owiał nas już na samym początku, ale duch walki i braterskie wsparcie pomogło nam go rozwiać. Turniej odbył się pod hasłem „Manufaktura drewna” co łączyło się również  odkryciem na nowo pewnej ważnej harcerskiej dziedziny jaką jest puszczaństwo.  Podczas tego wyjazdu uczestniczyłyśmy w wielu zajęciach i grach, które poszerzały naszą wiedzę oraz możliwości. Pierwszej nocy w Puszczy Bukowej (bo tam właśnie spałyśmy) zaskoczyła nas gra nocna. Myślę, że każda z nas miło ją wspomina. Biegnąc  szlakiem świecących pałeczek w ciemności musiałyśmy znaleźć białą kopertę, która skrywała w sobie tajemniczą wiadomość. Tą wiadomością było jedno słowo, konkretnie „Bajkopisarz”. Naszym zadaniem było ułożenie z literek znajdujących się w tym wyrazie, jak najwięcej innych słów. Był wtedy środek nocy, dość ciężkie zadanie jak na tę porę. Jesteście ciekawi ile udało nam się ułożyć? Dokładnie było ich 160! Trudno uwierzyć prawda ? Następnego dnia czekała na nas gra terenowa. Mapa do ręki i w świat jak to mówią, ale my dokładniej wyruszyłyśmy w las. Tam czekało nas wiele wyzwań, które wspólnymi siłami pokonałyśmy. Póżniej przyszła kolej na naszą ulubią dziedzinę- kuchnie polową. To na niej jurorzy mogli skosztować jedynego w swoim rodzaju Brzozowrapa ! Uwierzcie nam na słowo, że wyszedł nam przepyszny ! Aż w końcu nadszedł ten dzień… Dzień końcowy, dzień ogłoszenia wyników.  „A pierwsze miejsce zajmuje zastęp (tutaj fanfary) SZAROTKI !! Musimy wam przyznać, że uczucia w takim momencie są nie do opisania. Wielka radość i duma. Jesteśmy najlepszym zastępem zastępowych w chorągwi ! I to właśnie z tym tytułem powróciłyśmy do Koszalina ☺

 

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW