Turniej Zastępów “Hortus” 2019!

Jest 7 maja, czyli prosta matematyka podpowiada nam, że minął dokładnie tydzień od rozpoczęcia I edycji Turnieju Zastępów “Hortus” 2019. Oczywiście, nie obyło się bez spóźnialskich, ale na szczęście ostatecznie żadnych strat w ludziach nie miałyśmy. A więc przekraczając próg szkoły, 37 harcerek z wiankami na głowie (jak przystoi na każdą szanującą się uczestniczkę biwaku, który z łaciny zwie się Ogrodem) rozpoczęło kolejną piękną przygodę. Tego wieczoru mogłyśmy zaprezentować nasze długo przygotowywane przedstawienia na Festiwalu Piosenki. 4 kategorie + 1 niespodzianka od naszych brązowo- i szaroosznurowanych. Wszystkie albo nie wytrzymywałyśmy ze śmiechu albo z dumy. Było pięknie! W nocy nasze zastępowe zostały obudzone słowami: “Za 2 minuty widzimy się ubrane w mundurach przed salą” i jak nie trudno było się domyślić rozpoczęły one grę nocną, na której zdobywały punkty dla nas, ponieważ turniej zastępów nie jest tylko rywalizacją między zastępami, ale również między ich przedstawicielkami. Następnego dnia po śniadaniu wyruszyłyśmy na grę miejską po Koszalinie. Tym razem było całkiem nietypowo- szydełkowałyśmy, chodziłyśmy obandażowane po mieście i filtrowałyśmy wodę z Dzierżęcinki. A teraz uwaga, szok i niedowierzanie. Ogrody uczestniczyły w rywalizacji sportowej między zastępami! Po obiedzie dostałyśmy bardzo nienormalne zadanie, ale co to za problem zrobić tartę z wiśniami z Włoch, sernik cytrynowy z USA czy tort orzechowy na biwaku? No generalnie to żaden- gorzej, jak ktoś z kuchnią ma doczynienia tylko jeśli ma zrobić sobie śniadanie albo kolację.. Jednak ostatecznie dałyśmy radę i było pysznie. Wieczorem quiz połączony z karaoke, a następnie kolacja i lulu. Wszystkie nieświadome co jeszcze nas czeka dnia ostatniego naszego biwaku usnęłyśmy w spiworach. Kuchnia polowa to ulubiona rzecz nie jednej harcerki i harcerza, gdyż jest to połączenie harcerzingu i jedzenia. Dostań sałatę, ryż, pomidory w puszce, zwykłe pomidory, ogórki, kukurydzę, mleko i weź coś ugotuj. W sumie tak jak każda z wcześniej wymienionych rzeczy- na końcu nie wyszło tak źle-każdy zastęp skończył. A teraz czas na wyniki! Z 11kg namiotem- nagrodą za I miejsce w Turnieju Zastępów “Hortus 2019-i tytułem najlepszego zastępu w Ogrodach wyszła Orchidea! Nie możemy doczekać się następnych edycji turnieju, a Orchidei i jej zastępowej Werce baaaardzo gratulujemy 🌻

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW