U źródeł historii

W poniedziałek 23 marca odbyły się warsztaty prowadzone przez phm. Jakuba Burasa. Tematem przewodnim naszych zajęć była historia 1 KDH Zielona w latach 2003 – 2007.

Uczestnicy nauczyli się mnóstwa ciekawych rzeczy dotyczących przeszłości drużyny min tego że: jednym z pierwszych wyjazdów był Rajd Wendyjski w 2004 r., w 2005 r. odbył się pierwszy obóz trwający 5 dni, ważnym wyjazdem było zimowisko w Karpaczu w 2006 r. w tamtym czasie działały dwa zastępy – Trampy i Łosie, na obozie w 2007 r. drużynowym 1 KDH Zielona zostaje Jakub Buras

Oprócz wiedzy czysto teoretycznej takiej jak np. daty zimowisk i obozów, prowadzący przekazał nam coś więcej. W końcu w historii nie chodzi tylko o to, kiedy coś się wydarzyło ale dlaczego i jak. Po warsztatach wiemy już, że ważną cechą każdego harcerza jest wytrwałość. Z pewnością można przytoczyć tu przykład z Rajdu Wendyjskiego. Dwa razy pod rząd nasza drużyna zajmowała miejsca na samym końcu. Jednak nikt się nie poddał i już rok pózniej po sromotnej porażce 1 KDH Zielona zdobywa II miejsce. Zdobywajmy wiedzę o przeszłości bo dla nas, harcerzy, powinna być szczególnie ważna. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach !  

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW