Uchylamy rąbka tajemnicy o tegorocznym obozie…

Kochani!

Właśnie rozpoczął się długowyczekiwany obóz. Jak co roku stawimy czoła setkom różnych trudności i przeżyjemy przygody, które zostaną w naszej pamięci na całe życie. Ten leśny czas to również okazja by nauczyć się wielu ciekawych rzeczy. W tym roku będziemy realizować wiele niesamowitych akcji, kilkoma z nich chcemy się podzielić już teraz. Otóż dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, które jest efektem programu „Społecznik”, w tym roku przeprowadzimy:

  • Warsztaty z pionierki harcerskiej (dla harcerek z 1 KDH „Ogrody”) – realizowane razem z rodzicami, którzy mają szanse za równo poznać leśne warunki budowy pionierkowych konstrukcji, jak i sami podzielić się swoim doświadczeniem ze swoimi dziećmi, z którymi mają szansę współpracować w arcyniecodziennych warunkach 🙂 poza tym, harcerki wezmą udział w konkursie na najlepszą pionierkę w chorągwi, trzymamy kciuki!
  • Dzień drużyny Niepodległej – dla nas harcerzy podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej oraz pielęgnowanie polskości jest zawsze celem priorytetowym, jednak w tym szczególnym roku – stulecia odzyskania niepodleglosci – grupa 20 harcerzy z naszego obozu postanowiła uczcić to wydarzenie jeszcze mocniej. Zostanie przeprowadzona ciekawa i innowacyjna gra, w której poznamy naszą historię, ale jak to w naszym stylu – nie będzie to zwykła nudna lekcja 😉
  • Leśny dzień – zajęcia z leśniczym – choć cały obóz spędzimy w lesie pod namiotami jednak gdyby nie to, że mamy zamiar las ten poznać i umiłować świadomie to moglibyśmy się cały ten czas czuć jak intruzi, jak ludzie nie na swoim terenie. Dzięki planowanym zajęciom z leśnikami z tutejszych lasów liczymy na to, że przyrodoznawstwo stanie się naszą specjalnością.
  • Leśny Bal – integracja drużyn z terenu subregionu – obóz to czas, który dany nam jest tylko raz. Dzieje się tak, gdyż każdy obóz się od siebie różni. Nigdy nie spotkamy się w takim samym składzie. Choć wiele harcerskich szlaków jeszcze przetną ze sobą nasze drużyny, to obozowy czas jest może jedyną tak świetną okazją do tego by się dobrze poznać i zawrzeć nowe przyjaźnie. Dlatego chcemy zorganizować wspaniały bal,  któremu leśny klimat ma nadać jeszcze mocniejszego charakteru – prawdziwego spotkania ludzi na łonie natury. 😉

 

Leśna odprawa nad projektami

 

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW