Udało się! Piękna Polska 3D

Udało się!
100 symboli polskiej przyrody na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zostało przez nas wydrukowanych i dumnie prezentuje się na pięknej makiecie. Zaczęty w listopadzie zeszłego roku projekt trójwymiarowej encyklopedii polskiej natury został zrealizowany w, a jakże, 100%! Przez ten czas dziesiątki harcerzy i harcerek pracowało nad każdym szczegółem tej wystawy, a teraz nadszedł czas, żeby nasza wystawa ujrzała światło dzienne.

Teraz, po wykonaniu projektu, makieta będzie dostępna dla uczniów kilku koszalińskich szkół, gdzie będziemy zachęcać do zainteresowania się tą, o wiele ciekawszą od gier komputerowych, formą spędzania czasu wolnego przy komputerze i nie tylko. Zaczynamy od SP nr 6, w której 3 kwietnia o godzinie 17:00 odbywa się dzień otwarty. Będziemy również na pikniku nadleśnictwa, które 13 kwietnia od godziny 10:00 prowadzi otwartą akcję sadzenia lasu przy ul. Rodła w Koszalinie.

Prezentujemy fotorelację z pracy nad projektem oraz sam efekt końcowy naszych zmagań 🙂

Najbardziej charakterystycznym elementem makiety jest granitowa góra. Pod szczytem rozpoczyna swój bieg strumyk, by stać się wodospadem. Dalej, przez całą długość makiety, płynie rzeka. Na długości koryta z wodą występuje dno piaskowe, natomiast jej brzegi są wyłożone żywym mchem i kamieniami. Rzeka ma swoje ujście w zbiorniku przy końcu makiety. Na przestrzeni całej makiety znajdują się różne elementy polskiej flory i fauny.

Obok makiety dostępna jest również przygotowana przez nas książeczka, która opisuje poszczególne gatunki flory i fauny.

W cały projekt zaangażowane było 120 osób, do wydruku modeli wykorzystaliśmy filament o wadze 3,07 kg i łącznej długości 664 m. Drukarka przez ostatnie 2 miesiące pracowała bez przerwy. Najdłuższy model drukował się ponad 9 h średni czas przygotowania figurki od pomysłu poprzez zaprojektowanie wydruk oraz pomalowanie trwał średnio 10 h. Na pomalowanie figurek wykorzystaliśmy 1,4 l farb akrylowych. Makieta na modele powstawała ponad tydzień, do budowy użyliśmy 1,8 l kleju montażowego, 5 kg kamieni i nadmorski piasek.

Na koniec prezentujemy filmik, szczególnie dla tych, którzy myślą, że drukarka drukuje wszystko sama, a my możemy sobie w tym czasie odpoczywać 🙂

Zapraszamy na nasz kanał na youtube.
Projekt wykonany przy wsparciu Fundacji CoderDojo i sieci T-Mobile. To dzięki naszym dobrodziejom otrzymaliśmy na własność profesjonalną drukarkę 3D Skriware.

https://fajnegranty.pl
https://www.facebook.com/CoderDojoPL/?epa=SEARCH_BOX


Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW