Wolność- wiesz co to znaczy ?

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości  i nie ma prawa do przyszłości”

Dzisiaj to wszyscy byliśmy razem, staliśmy się jednością. Każdy z nas był równy i szczęśliwy. Połączyły nas te same barwy na piersi, te same śpiewane zwrotki hymnu, a przede wszystkim miłość, którą tak rzadko sobie okazujemy. Najpiękniejszy dzień w życiu każdego Polaka. Mięło już piękne 100 lat naszej wolności, miłości i szczęścia. Dzień, o którym nasi pradziadkowie/ dziadkowie mogli tylko marzyć. Harcerze, harcerki, wędrownicy, wędrowniczki i zuchenki z Koszalina wzięły czynny udział w obchodach dzisiejszego święta. Swoją celebrację rozpoczęliśmy mszą świętą za naszą Ojczyznę, aby podziękować Bogu za jego opatrzność i siłę, którą dawał ludziom walczącym o naszą wolność. Następnie wraz z koszalińskim oddziałami wojskowymi udaliśmy się na defiladę ulicami naszego miasta. Każdy z nas szczerze się do siebie uśmiechał i dziękował. Za co dziękował ? Za bycie i tworzenie naszego kraju jeszcze lepszym niż jest dotychczas. Pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego trójka naszych instruktorów złożyła biało czerwone kwiaty. To właśnie dzięki  temu człowiekowi , dzisiaj każdy czuł się sobie bliski.

To piękne uczucie iść ulicami swojej małej ojczyzny, patrzeć na biało czerwone flagi wywieszone w oknach domów, słyszeć język polski móc czytać po polsku i uśmiechać się do siebie wiedząc, że łączy nas jedno : Polska ! Tak często tego nie doceniamy.

Cieszymy się, że na naszym mundurach widnieje flaga Ojczyzny.

Cieszymy się, że możemy służyć niepodległej.

Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami… A ty ?

 


 

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW