Wszystko co dobre, zaczyna się w Ogrodach

Niedawno wrociłysmy z biwaku w Darłowie ,gdzie obchodziłyśmy 18 urodziny “Ogrodów”!

To właśnie 28 X 2000 roku drużyna rozpoczęła oficjalnie działalność. Nie zabrakło też nawiązania do historii-w końcu w tym roku wypada 100 lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Ale zacznijmy od początku … czyli 26 października. Grupa dzielnych harcerek

spotyka się pod Kościołem. Trwają w oczekiwaniu na dla wielu z nich pierwszej przygody. W powietrzu wisi ekscytacja i ogólna radość. Wchodzą do autokaru. Kładą się niedługo potem w śpiworki. Ale czekało ich prawdziwe wyzwania-gra nocna po okolicy. Jednak to nie koniec wrażeń tej nocy – st.trop Dominika Szatkowska złożyła przyrzeczenie harcerskie! Gratulujemy! Sobota była niesamowita : harcerka z przeszłości poprowadziła dla nas gry ,na których świetnie się byłyśmy i dużo nauczyłyśmy!  Wziełyśmy udział w quizie ,w którym mogłyśmy się popisać naszą wiedzą. Wieczorem odbyło się świeczkowisko razem z byłymi drużynowymi “Ogrodów” – Anną Buras (zd. Kisiel) i Agnieszką Żelazko (zd. Kłosowska) . Nie obyło się bez wzruszeń i chwil radości. To właśnie podczas tego świeczkowiska, na nowo do naszej drużyny “powrócił” pierwszy sznur drużynowej. Sznur, który kiedyś Agnieszka, tworząc naszą drużynę z dumą nosiła go na ramieniu, a potem kolejne i kolejne drużynowe. Historia tego sznura na moment się urwała, jednak od 27 X 2018 na nowo gości na ramieniu obecnej drużynowej.

Życzymy sobie kolejnych wielu lat na harcerskim szlaku, niezapomnianych przygód, ciągłej gotowości do służby i odwagi, odwagi do coraz to głębszego doskonalenia siebie.

 

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW