Wyjazd, Różaniec do Granic.

Wyjechaliśmy 23.09.2017 po godzinie 9:00 spod parafii Św. Kazimierza w Koszalinie. Nie był to taki zwyczajny wyjazd, ponieważ nie jechaliśmy tam na służbę tylko, aby całkowicie się poświęcić modlitwie. W ten dzień ludzie z całej Polski stanęli na granicach naszego kraju, aby odmówić różaniec za Polskę oraz cały świat. Polacy stanęli na różnych granicach np. stanęli na Giewoncie czy przemierzali drogi, aby znaleźć się nad morzem. My mieliśmy to szczęście, że mamy blisko nad nasze piękne morze. Tak, więc czym prędzej ruszyliśmy do Ustronia Morskiego. Po pół godziny jazdy autokarem dojechaliśmy na miejsce. Wysiedliśmy na parkingu naprzeciwko Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża w Ustroniu Morskim. Uroczystość rozpoczęła się świadectwem naszego druha pwd. Filipa Gonciarka. Po wypowiedzi Filipa odbyła się Msza Święta, którą poprowadził ks. phm. Łukasz Gąsiorowski wraz z obecnymi na miejscu kapłanami. Gdy Msza się skończyła była przerwa na jedzenie trwała ok 20 min. Procesja wyruszyła po przerwie szliśmy ulicami Ustronia, aż do molo, na którym miał rozpocząć się Różaniec do Granic. Mówiliśmy tajemnice za tajemnic, dziesiątkę a dziesiątką, aż zaczął padać deszcz, ale byliśmy mocni w naszej modlitwie i niestraszny był dla nas nawet deszcz. Odmówiliśmy wszystkie tajemnice. Skończyliśmy ok 15:30. Wielkim zaskoczenie dla nas była pizza, która dostaliśmy od biskupa Edwarda, każdemu smakowała. Po zjedzeniu pizzy ruszyliśmy w drogę powrotną. W Koszalinie byliśmy po 17. Czekamy na następny wyjazd z niecierpliwością.

Czuwaj!

Środkowopomorski ZHR

FREE
VIEW