Już po raz czwarty wróciliśmy z obozu ze znanej nam dobrze miejscowości Krąg. W tym roku nasz letni wyjazd rozpoczął się niezwykle wcześnie. Zaraz po zakończeniu roku szkolnego ekipa kwatermistrzowska przyjechała na miejsce obozowe, aby w ciągu tygodnia przygotować je na przyjazd pozostałych uczestników.

Zaraz po zakończeniu pionierki drużyna wcieliła się w  oddział Żołnierzy Wyklętych, którego zadaniem była walka o niepodległość Polski. Podczas krótkiego okresu funkcjonowania oddziału, jednostka przeprowadziła skuteczne ataki na patrole Służby Bezpieczeństwa, odbijała pomyślnie zakładników oraz odnosiła sukcesy w zbrojnych walkach. 

Przez pierwszy tydzień obozu naszymi gośćmi była grupa ministrantów z całej diecezji. Poznali metody życia na łonie natury z dala od zgiełku cywilizacji oraz z zapałem uczyli się naszych harcerskich technik. W ciągu kolejnych tygodni na naszym obozie odbyła się również półkolonia dla gromady zuchowej, którą opiekował się pwd. Tomasz Wysocki HO. Podczas obozu cała drużyna zdobyła ponad 200 sprawności, wzięliśmy udział w spływach pontonowych, przeprowadziliśmy (prawie)udane podchody sąsiedniego zgrupowania.  Mieliśmy również okazję na samodzielne sprawdzenie własnych harcerskich umiejętności w Indywidualnym Biegu Sprawnościowym. Przez cały obóz zastępy rywalizowały między sobą zdobywając punkty w postaci brzozowych krążków. Na apelu kończącym obóz po podsumowaniu punktacji pierwsze miejsce zdobył zastęp Niedźwiedzie. 

Tym razem podczas rozpionierki musieliśmy rozebrać wszystkie konstrukcje. Był to ostatni obóz harcerski w miejscowości Krąg pod Polanowem. Tegoroczny obóz dla każdego z nas był swojego rodzaju wyzwaniem – dla jednych pierwszy raz, dla innych którymś z kolei. Jednak mimo wszystko, wróciliśmy pełni sił i zapału do pracy w nowym roku harcerskim. Nim się obejrzymy ponownie zasiądziemy w blasku ogniska, by ponownie przeżywać naszą leśną przygodę. 

Czuwaj! 

Link do galerii zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1GeW5LW4UmCN5dUlonPIWYC69mrfjfjxG

Tekst opracował: pwd. Tomasz Lisowski HO


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.