Majsterka jest nam już nie straszna! Umiemy bez problemu posługiwać się młotkiem, siekierą, piłą czy dłutami. Ale oprócz tego wiemy bardzo dużo o kulturach i sztukach ludowych takich regionów jak Kaszuby, Śląsk, Kraków, Łowicz czy Kujawy. Czy wiecie, że język kaszubski można zdawać na maturze? A czy wiecie to, że haft Łowicki jest jednym z najpopularniejszych w Polsce? Jeżeli nie, to śmiało możecie zapytać oto nasze harcerki, które przez dwa dni zgłębiały tajniki tych kultur. Oprócz tego wykonały swoje totemy i zorganizowały pokaz mody, w którym została wykorzystana wiedza zdobyta dzień wcześniej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.