Przyjrzyjcie się powyższym zdjęciom, przedstawiają one świat w skali makro (w tej sytuacji jest to nawet nasz obozowy świat 🙂 ).
Jednakże, żeby zobaczyć nawet najmniejszy szczegół tego świata, potrzeba właśnie mikroskopu.
Mikroskopy mają jednak swoje ograniczenia, zwłaszcza wtedy gdy zakupione preparaty chce oglądać cała drużyna harcerzy, wtedy na pomoc przychodzi specjalna kamerka z funkcją odtwarzania obrazu na żywo.

W naszym leśnym harcerskim mikroświecie odkrywamy kolejny wynalazek, który daje możliwość obserwacji przygotowanych przez nas preparatów nie tylko przez jednego harcerskiego biologa, ale przez kilku harcbiologów jednocześnie. W naszym harcerskim laboratorium odkrywamy Kamerę mikroskopową DLT-Cam PRO 2MP USB 2.0.

Nasza kamera stała się nieodłącznym elementem poznawania przez nas świata mikro. Kamera pozwala na dokumentacje naszych obserwacji w postaci zdjęć lub filmów. Kamera daje też możliwości przeprowadzania pomiarów oraz analizy obrazu spod mikroskopu. Dla naszego laboratorium kamera okazała się bardzo pomocna zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy udostępnić obraz z mikroskopu szerszemu gronu harcerzy, którzy chcieli poznać zakupione dzięki wsparciu z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego preparaty.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.