Październik był dla naszego zz-tu miesiącem pełnym nowych wrażeń. Drugi weekend października spędziłyśmy na Zlocie Złotych Koniczyn “Migawka” 2019, organizowany przez Łódzką Chorągiew Harcerek. W piątek wyruszyłyśmy z samego rana z Koszalina, by na godzinę 17 dotrzeć do Łodzi. Nasz zlotowa przygoda rozpoczęła się od obejrzenia spektaklu “Bezsenność Jutki” opisującego życie dzieci w gettach łódzkich. Po spektaklu autokarami pojechałyśmy do miejscowości Małecz, która była docelowym miejscem pobytu dla nas. W sobotę z samego rana apelem rozpoczęłyśmy zlot. Chwilę później pierwszy raz miałyśmy możliwość wziąć udział w Biegach Na Orientację i jak się okazało, całkiem dobrze nam poszło. Byłyśmy podzielone na trasy ze względu na wiek i stopień jaki posiadamy. Naszej drużynowej poszło całkiem dobrze, bo zdążyła wykonać 12 na 15 punktów kontrolnych i zmieścić się w czasie! Kolejnym punktem było wykonanie obiadu na kuchni polowej – ugotowałyśmy przepyszny żurek. Po południu zastępowe i przyboczne brały udział w warsztatach, na które zapisały się przed zlotem. Natomiast w tym czasie drużynowe wybrały się do Łodzi, by spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, a następnie zaznać trochę kultury i udać się do muzeum sztuki współczesnej. Wieczorem odbyło się ognisko z Naczelniczką, podczas którego zostały nadane pierścienie dla drużynowych złotych koniczyn oraz tarcze na proporzec drużyny. Po ognisku drużynowe miały możliwość wzięcia udziału w spotkaniu z druhną Naczelniczką i poznania kilku tajników z jej życia i służby w harcerstwie. W niedzielę, wzięłyśmy udział w porannej mszy w leśnej kaplicy, a cały zlot zakończyłyśmy wspólnym apelem z druhną Naczelniczką, po którym zapakowałyśmy się i wróciłyśmy autokarami do Łodzi, a stamtąd po szybkim posileniu pociągiem prosto do Koszalina. Mimo intensywności tego wyjazdu, jesteśmy dumne że mogłyśmy wziąć w nim udział i reprezentować nie tylko swoje środowisko, ale i całą chorągiew. 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.