W dniach od 26 do 29 września nasza drużyna – 1 KDH „Zielona” – zmagała się z zadaniami turniejowymi. Cały wyjazd był wyzwaniem na najwyższym poziomie. Drużyny z całej Polski rywalizowały ze sobą o miano Drużyny Rzeczypospolitej, czyli najlepszej drużyny w Polsce. W naszej historii bywaliśmy już na tego typu turniejach. W 2010 roku zajęliśmy drugie miejsce, natomiast w 2012 czwarte. 

W trakcie tych paru dni wielokrotnie wystawiono nas na próbę, sprawdzano nasze umiejętności, a nawet jednolitość umundurowania i wiedzę harcerską, wszystko to oczywiście zawarte było w grach i podczas dwudniowej wędrówki. Turniej zaczęliśmy w Krakowie i po wszystkich przebytych kilometrach zakończyliśmy w Częstochowie. Na apelu kończącym wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki, w tym roku udało nam się zająć trzecie (brakujące 🙂 ) miejsce. Ale jak głosi jedna z naszych przyśpiewek „walić  tabelę, Zielona zawsze na czele”. Była to dla nas ciekawa przygoda i cenne doświadczenie, czujemy się zwycięzcami, w przyszłym roku z pewnością również wybierzemy się na turniej.

Poza tą relacją, pragniemy podzielić się ze wszystkimi pięknym krajobrazem Jury Krakowsko-Częstochowskiej i klimatem minionego turnieju, który przeżyliśmy w rytmie “Pieśni Obrońców Częstochowy” Jacka Kowalskiego, która śpiewana przez nas każdego dnia na stałe weszła w repertuar naszych pieśni.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.