Organizatorami konkursu byli Harcerski Klub Łączności „WILDA” (SP3ZAC), „100Poznańska Drużyna Harcerzy im Gen St. Maczka”, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „GRH 44/100” natomiast celem konkursu było podtrzymanie pamięci o wydarzeniach związanych z bitwą          o Monte Cassino, D-Day, walkami 1 Dywizji Pancernej i operacją Market Garden. 

Konkurs polegał na aktywności na paśmie krótkofalowym, w czterech terminach, zbieżnych         z 75-tymi rocznicami następujących wydarzeń: bitwa o Monte Cassino, D-Day (Lądowanie aliantów w Normandii), walki 1 Dywizji Pancernej w rejonie Falaise, operacja Market Garden.

Rozwiązanie czterech zagadek historycznych związanych z ww. wydarzeniami oraz utworzenie, z otrzymanych za prawidłowe rozwiązanie zagadek słów „kluczy”, hasła oraz przesłanie do organizatora konkursu odpowiedzi na pytanie z nim związane.

Rozpoczęliśmy zmagania 18.05 w rocznicę zdobycia przez Polaków grzbietu Monte Cassino, następnie przyszedł 06.06.czyli rocznica „D-Day” –lądowania aliantów w Normandii, później 21.08 w rocznicę zwycięskiego rozstrzygnięcia bitwy pod Falaise przez 1 Polską Dywizję Pancerną gen. Maczka i w końcu 18.09 w rocznicę operacji „Market Garden” czyli lądowania Samodzielnej Polskiej Brygady Spadochronowej generała Sosabowskiego pod Arnhem na terenie Holandii.

Konkurencja była duża, bo zgromadziła 230 uczestników a i zadania nie były łatwe do rozwiązania. Jednak trud opłacił się.

Na stronie organizatora z dumą przeczytaliśmy:

„Szanowne Koleżanki i Koledzy konkurs “Czy pamiętasz o DDay?” za nami.

Informujemy, że w konkursie wzięło udział ogółem 230 stacji indywidualnych i klubowych, które nawiązały przynajmniej 1 QSO z naszą stacją klubową.

Spośród wszystkich uczestników największym zaangażowaniem i wiedzą wykazali się koledzy ze stacji SP3APP, SP1ZHR, SQ1NXW.

Największą ilość punktów zdobył i w pełni największą znajomością faktów historycznych wykazał się kolega Zygmunt SP3APP i to on został niekwestionowanym zwycięzcą.

Wyżej wymienieni finaliści otrzymają od nas książki na temat 1 Dywizji Pancernej                   gen. Stanisława Maczka. 

Za udział w konkursie i pamięć o weteranach serdecznie dziękujemy.

 Paweł SP3NUR, Adam SP3WXK” 

Tak więc odnotowaliśmy kolejny sukces. Przed nami kolejne wyzwania. Postaramy się, w miarę naszych skromnych możliwości im sprostać.

                                                                                        Kuba i Leszek (sp1fqn)


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.