W niedzielę 5 marca odbyły się kolejne zajęcia z historii naszej drużyny. Tym razem głównym tematem naszej dyskusji była reaktywacja drużyny. Dzięki zgraniu dwóch zastępowych – Tomka Wysockiego i Tomka Lisowskiego – mogliśmy usłyszeć całą historię z ust naocznego świadka. Naszym gościem był Artur Bonkowski. Jest on ciekawą osobistością odpowiedzialną za postawienie drużyny na nogi. Najważniejszymi wydarzeniami w tamtym okresie były min: Zimowisko w Karpaczu w 2005 r., Obóz w Bledzewie w 2006 r., Zimowisko w Olpuchu w 2006r., Obóz w Bornym Sulinowie w 2008 r. Wszystko obyło się tylko dzięki odbudowaniu drużyny od podstaw. Bohaterem tamtego czasu jest również Jakub Buras. Wtedy był szczególnie odpowiedzialny  za sprawności fizyczną członków drużyny. Dzięki Nim, Jakubowi Burasowi i Arturowi Bonkowskiemu nasza drużyna, która wtedy liczyła niespełna 9 chłopaków, dziś ma ponad 30 członków. Oczywiście nie zawsze było łatwo. Bywały też chwile gdy każdy chciał przysłowiowo “rzucić” harcerstwo. Nie jest to jednak takie proste. Każdy, kto kiedyś zachłysnął się harcerstwem wie, że jest to droga, którą warto podążać i z której nie ma zejścia. 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.