Witamy po krótkiej przerwie 🙂 Sytuacja na świecie jest jaka jest, ale Ogrody nie próżnują. Wiemy jak ważne dla nas samych jest ciągły rozwój i kontakt z przyjaciółmi tak więc mimo kwarantanny cały czas organizowane są (zdalne oczywiście!) zbiórki zastępów, odprawy, warsztaty czy dyskusje zz-tu. Cały czas uczymy się od siebie nawzajem i to jest piękne. Natomiast nasze zastępowe odkrywają coraz to nowe formy i możliwości przeprowadzenia w niekonwencjonalny sposób zbiórek dla swoich harcerek (był e-escape room, sadzenie roślin, tworzenie map, wspólne Just Dance i wieele więcej)

Oto krótkie relacje naszych zastępów z ostatnich zbiórek:

ORCHIDEA

O 11:00 zaczęła się nasza sobotnia zbiórka. Przypominałyśmy sobie znaki topograficzne, patrolowe. Później zagrałyśmy w grę w której jedna osoba myślała nad jakąś rośliną, a my musiałyśmy zgadnąć o jaką roślinę chodzi. Ale żeby zadać pytanie trzeba było wykonać jakąś aktywność. Pod koniec zbiórki zasadziłyśmy nasze drzewko.

CHABRY

Za oknem mija nam wiosna, a my w domach, co nie oznacza, że stoimy w miejscu. Poza technikami harcerskimi rozmawiamy i czytamy dużo, puszczamy iskierkę przez skype’a i radzimy sobie, jak na Chabry przystało. Oczywiście zdobywamy szalone umiejętności, bo nawet problemy techniczne i sąsiad z wiertarką nam nie straszny! Więc w soboty siadamy przed komputerami żeby chociaż trochę ze sobą pobyć na naszych zbiórkach w tych dziwnych czasach. W szczegóły nie wchodźmy – przecież najlepsze historie to te opowiadane po latach.

Zbiórki przez internet są naprawdę świetną formą pracy. Dzięki nim możemy choć przez chwilę powrócić do harcerskich zwyczajów , którymi są cosobotnie spotkania. Harcerkom bardzo podobają się takie zbiórki, ponieważ nie ma problemów takich jak kłopoty z dojazdem czy złe warunki pogodowe. – Zastępowa Czarnego Bzu, Magda

BARWINKI

Nasza zbiórka miała tematykę sanitariuszka, zaczęła się od wyjaśnienia co to jest dokładnie RKO przy tym także powiedziałyśmy sobie co trzeba zrobić przy odmrożeniu lub przy danym stopniu oparzenia następnie zaczęłyśmy grać w kalambury przez Facebooka gdzie musiałyśmy zgadnąć co dana osoba rysuje. W dalszej części naszej niesamowitej zbiórki nasza jedna harcerka przygotowała dla nas prezentacje o omdleniach pod koniec zbiórki miałyśmy mini grę podczas której tańczyłyśmy razem lub miałyśmy za zadanie przynieść daną rzecz w określonej ilości czasu potem wszystkie się pożegnałyśmy i rozłączyłyśmy i oto tak nam minęła nasza genialna zbiórka online.

KONWALIE

Na dzisiejszej zbiórce spotkałyśmy się na Skypie. Rozpoczęłyśmy o godzinie 10, zaczynając od krótkiej zabawy polegającej na zbieraniu kilku rzeczy po domu, według podanej listy w 15 minut, np. książkę na tą samą literę co nasze imię. Następnie zagrałyśmy w grę escape room , podczas którego uratowałyśmy porwaną osobę i sprawdziłyśmy naszą wiedzę z samarytanki. Zakończyłyśmy świeczkowiskiem. Cieszymy się, że możemy się spotykać przez internet na zbiórce nawet teraz 🙂

Oprócz tego nie zapominamy o służbie, która jest bardzo ważnym elementem naszego harcerskiego życia. Nasza drużynowa i przyboczna należą do Pogotowia Harcerek i Harcerzy ZHR, w którym pomagają osobom starszym robiąc im zakupy czy kupując leki w aptekach. Za to my szyjemy różnego rodzaju maseczki na twarz (dobrze, że ktoś kiedyś nauczył nas używać igły, nitki i kawałka materiału)

Dziękujemy za uwagę, życzymy produktywnego wykorzystania czasu zamknięcia i pamiętajmy o dbaniu o nas samych i naszych najbliższych! Czuwaj!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.