Helianthus (łac. słonecznik)– Roślina jednoroczna. Kwitnie od lipca do października. W ciągu dnia koszyczek słonecznika zwrócony jest zawsze w stronę słońca i stąd pochodzi nazwa rodzajowa. 

28 kwietnia 2020

Znowu się udało. Szarotki spotkały się na słynnym Heliathusie. W dobie szalejącego wokół nas świata ponownie udało nam się wirtualnie spotkać na warsztatach z cyklu Heliantus. Część z nas nieco wątpiła, czy serię tę uda się wznowić, lecz w czasie gdy każda z nas stara się wyciszyć, spotkania te pasują idealnie. Druga część nawet o nim nie słyszała, bo w końcu pierwsze spotkanie z cyklu odbyło się prawie rok temu, na żywo, a od tego czasu nasz zz-et trochę się zmienił prawda? Trzecią częścią była Oliwka- sprawczyni całego zamieszania. Ta, która w kwiatową atmosferę (naszą ulubioną) wprowadziła nas nawet bez możliwości spotkania twarzą w twarz *wszystko na zdjęciach*. 

Heliathus z założenia miał być dla zastępowych i kadry czasem wspólnego rozkwitania, pięcia się ku słońcu, tak jak robią to właśnie słoneczniki. Tak i jest do dzisiaj. Przedwczoraj mówiłyśmy o rzeczach bardzo istotnych dla każdej harcerki funkcyjnej, nie ważne z jakim kolorem sznura na ramieniu. Były rozważania o pokorze. Poradnik empatycznego słuchania- tutaj weszłyśmy trochę w biologię i psychologię oraz w ogóle w sferę typowo umysłową. Dzięki temu wszystkiemu poznałyśmy technikę dobrego (owocnego nawet) słuchania właśnie.
Dyskutowałyśmy również o kłótniach, chociaż patrząc na ten temat chyba nie ma o czym dyskutować. 

Jak ostatnim razem, w zrozumieniu wszystkich tematów i wejściu w ich klimat pomogły nam wspólnie obejrzane filmy. Jak już wspominałyśmy- rozwój jest bardzo ważny. My, Szarotki, niezmiernie cieszymy się, że możemy rozwijać się razem, nawet teraz. *Warto zaznaczyć, ze zdjęcia były robione bez uprzedzenia reszty rozmówczyń, taki ninja z fotografa*

Czuwajmy!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.