W piątek 17.02.2023 r. wyjechaliśmy na zimowisko harcerskie do miejscowości Murzasichle, znajdującej się niedaleko Zakopanego. Na wyjeździe zapoznaliśmy się  z historią naszej drużyny i poznaliśmy nowe techniki harcerskie. Wędrowaliśmy po Tatrzańskim Parku Narodowym, gdzie zobaczyliśmy niezwykłe widoki rozpościerające się znad Smreczyńskiego Stawu i Doliny Gąsienicowej. Podczas jednej z wędrówek nasz drużynowy ks. phm. Łukasz Gąsiorowski HR powołał dwa nowe zastępy. „Rysie”, w których  zastępowym został młodzik Bartłomiej Lewandowski i „Orły” z ćwikiem Dawidem Nowaczykiem na czele.

W ciągu następnych kilka dni uczestniczyliśmy w różnych grach miejskich. Braliśmy udział w stworzonych przez ZZ i Kadrę grach i zabawach. W wolnym czasie śpiewaliśmy, rozmawialiśmy i czytaliśmy. Jedną z ulubionych pozycji stała się nasza Kronika zawierająca wiedzę i historię 1 KDH „Zielona” od samego jej założenia. Jeździliśmy na nartach i zwiedzaliśmy stolicę Tatr – Zakopane. 

Zimowisko było pięknym wydarzeniem, na którym owocnie spędziliśmy czas. Razem tworzyliśmy historie, śmialiśmy i bawiliśmy się i co najważniejsze – współpracowaliśmy. To właśnie na takich wyjazdach stajemy się dla siebie braćmi, bo przecież w harcerstwie nie chodzi tylko o to, żeby być najlepszym z najlepszych, ale żeby mieć z tej rywalizacji frajdę. Zależy nam na tym, żeby młodzi chłopacy szczerze rozmawiali w gronie zastępu. Wszyscy  pokonujemy swoje słabości i lęki podczas zimowiska, uczymy się nowych rzeczy (często na własnych błędach) i skutecznie poprawiamy to co jest w nas słabe. To właśnie dzięki takim wyjazdom stawiamy czoła trudnościom, których zwalczanie hartuje nasze ciała i umysły. 

Tekst opracowali: ćw. Michał Beńko, pwd. Tomasz Lisowski HO

Linki do galerii zdjęć:

  1. https://drive.google.com/drive/folders/1Vtd2wr1MeA6X2N1gYk7rJuzJH7Vnxjeq
  2. https://drive.google.com/drive/folders/1FObH9oAIXLPx6qfsLCepjO7l0H54VpMD


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.