13.04.2023r. odbyło się niecodzienne spotkanie. Harcerze i harcerki z naszego środowiska ugościli w naszej harcówce hm. Karola Siergieja – przewodniczącego ZHR-u. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy dużo o jego harcerskiej drodze, obozach, w których uczestniczył oraz o tych, które z czasem sam zaczął organizować. Najlepiej wspominał okres, w którym pełnił funkcję hufcowego. To właśnie ten czas uważa za okres najszybszego i najpełniejszego rozwoju harcerskiego. 

Druh przewodniczący opowiedział nam z jakimi wyzwaniami musi się mierzyć, łącząc pracę zawodową z tak odpowiedzialna funkcją. Mimo że mieszka w Olsztynie, do Warszawy (w sprawach ZHR-u) dojeżdża niemalże raz w tygodniu. Jako przewodniczący często bierzcie udział w rozwiązywaniu problemów dotyczących harcerzy i ich wychowawców. 

Ostatnią rzeczą, jaką przekazał nam druh przewodniczący była ważna nauka wypływająca z jego wieloletniego, instruktorskiego doświadczenia. Czasem na naszej harcerskiej drodze napotykamy problemy, które na pierwszy rzut oka wydają się nie do pokonania. Do tego naszą negatywną perspektywę umacnia niechęć, zmęczenie. Warto jednak pokonywać te trudności razem z naszymi braćmi, ponieważ – jak mówi nasz przewodniczący –  to właśnie z nimi, poprzez rozwiązywanie problemów, stworzymy więzi, które będą trwały latami.  


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.